Франция продължава да се движи перфектно в квалификациите

Франция продължава да се движи перфектно в квалификациите Снимка: Getty Images

Франция продължи перфектния си ход в квалификациите за Евро 2024 с домакинска победа с 2:0 над Ирландия.

"Петлите" не срещнаха затруднения на "Парк де Пренс" и надделяха с голове на Орелиен Чуамени и Маркус Тюрам, за да запишат пети успех в пет мача от група "B".

Срещата очаквано премина под диктовката на французите, които пропуснаха доста положения и можеха да постигнат разгромен резултат.

Чуамени откри в 19-ата минута с много класно насочен удар извън наказателното поле.

Лошата новина за Дидие Дешан беше контузията на Оливие Жиру, който беше принудително заменен преди почивката.

Три минути след началото на второто полувреме резервата на Жиру Маркус Тюрам отбеляза втория гол.

Килиан Мбапе пък така и не успя да се разпише, въпреки че имаше достатъчно възможности да го направи, а и негово попадение не беше зачетено заради засада.

В другия мач от групата Нидерландия също надделя безпроблемно у дома с 3:0 над Гърция.

Три бързи гола през първото полувреме решиха всичко в двубоя, като първо се разписа Мартен де Роон, а после Коди Гакпо и Ваут Вегхорст убиха интригата.

В класирането Франция води с пълен актив от 15 т., следвана от Нидерландия и Гърция с по 6.

"Лалетата" обаче все още са изиграли само три мача.