Гарет Бейл се развихри с два гола и асистенция

Гарет Бейл се развихри с два гола и асистенция Снимка: Getty Images

Гарет Бейл се развихри и вкара два от головете и подаде за още един при разгрома на Тотнъм срещу Бърнли с 4:0.

Уелсецът откри резултата още във втората минута, в 15-ата Хари Кейн покачи на 2:0 след асистенция на Бейл, а в 31-вата Лукас Моура направи резултата класически.

Отново Бейл оформи крайното 4:0 в началото на втората част. Така уелсецът има вече осем гола от началото на сезона за "шпорите", като наскоро се разписа и при победата с 4:1 над Волфсбергер в Лига Европа.

В добавеното време Кейн също можеше да вкара втори гол след бърза контраатака, но от около седем-осем метра не успя да уцели вратата.

След като загуби с 1:2 от Уест Хем в последния кръг, Тотнъм се върна на победния път и вече има 39 точки и вече е осми, след като по-рано през деня бе изместен от Арсенал, който победи Лестър с 3:1.

Бърнли пък записа загуба след тр имача без поражение и остава на 15-ата позиция с 28 пункта.