Гол на защитник изпрати Интер на полуфинал

Гол на защитник изпрати Интер на полуфинал Снимка: Getty Images

Интер се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия след победа с 1:0 над Аталанта у дома.

"Нерадзурите" се пребориха в труден мач, в който бранителят Матео Дармиан се оказа неочакваният голмайстор и класира тима си напред.

Дармиан се разписа в 57-ата минута с добре насочен удар по земя с левия крак в далечния ъгъл.

Малко преди това Меле пропусна най-доброто положение за гостите, след като от чиста позиция в пеналта стреля много неточно.

През първата част Интер имаше преимущество, но не създаде почти никакви реални положения. Хакан Чалханоглу нацели гредата с удар от дистанция, докато за Аталанта пропусна Дуван Сапата.

След като поведоха, домакините изиграха прагматично остатъка от двубоя и без особени проблеми удържаха преднината си.

Останалите полуфиналисти за Купата ще станат ясни през следващите два дни.