Гол от съблекалнята улесни Милан, серията на Наполи продължава

Гол от съблекалнята улесни Милан, серията на Наполи продължава Снимка: Getty Images

Милан победи Аталанта с 3:2 в Бергамо и си върна втората позиция в Серия "А".

"Росонерите" изиграха убедителен мач чак до последните минути и сами си го улесниха, като поведоха още в откриващите секунди на двубоя.

Тогава Давиде Калабрия се разписа от втория опит, след като първият му удар беше спасен.

Към края на полувремето Сандро Тонали открадна една топка и я прокара покрай Мусо за 2:0, а в 78-ата минута Рафаел Леао покачи на 3:0.

Изглеждаше, че това слага край на интригата, но първо Дуван Сапата намали от дузпа, а в 94-тата минута Марио Пашалич намали на 2:3. За повече обаче Аталанта нямаше време.

По-рано днес Наполи продължи страхотната си серия в калчото с победа с 2:1 над Фиорентина след пълен обрат.

Това е седми пореден успех за неаполитанците от началото на сезона и те оглавяват класирането с пълен актив от 21 т., следвани от Милан с 19.

На трето място е Интер със 17, а 15 т. събра Рома след днешната си победа с 2:0 над Емполи.