Гол в 100-тната минута донесе фамозен обрат за Бразилия (видео)

Гол в 100-тната минута донесе фамозен обрат за Бразилия (видео) Снимка: Getty Images

Бразилия записа трета поредна победа и продължава да бъде с пълен актив в група В на домашната Копа Америка. "Селесао" победи изключително трудно тима на Колумбия след гол в 100-тната минута, като трябваше и да обръща резултата.

Колумбийците поведоха още в десетата минута след фантастично изпълнение на Луис Диса. Нападателят на Порто засече центриране на Хуан Куадрадо отдясно и с мощен удар със задна ножица разстреля Уевертон, който в този мач бе получил шанс на вратаря на мястото на Алисон.

Отборът на Тите натисна в търсене на гола, но Колумия се защитаваше добре. Битката в средата на терена бе безмилостна, а съдията раздаде цели седем жълти картона.

Отбраната на Колумбия рухна в 78-ата минута. Резервата Роберто Фирмино изравни резултата, засичайки с глава центриране от фланга на Ренан Лоди, и даде началото на обрата.

Бразилия стигна до пълния комплект точки в последната, 100-тна минута, заради дългото продължение, което бе дал съдията. Тогава колумбийците бяха оставили Каземиро непокрит в наказателното поле при центриране на Неймар от корнер и халфът на Реал Мадрид не се нуждаеше от втора покана.

В другия мач от групата, игран тази нощ, Еквадор и Перу направиха зрелищно 2:2, като перуанците успяха да спасят точката, след като изоставаха с 0:2 на почивката.

Така Бразилия има девет точки и кръг преди края на груповата фаза си осигури първото място в групата. Втори е Колумбия с четири, като тимът на Рейналдо Руета вече изигра и четирите си мача от групата. Трети е Перу с четири, а Еквадор и Венецуела имат по две.

В последния кръг от групата Бразилия играе с Еквадор, а Венецуела - с Перу. Първите четири от общо петте отбора в двете групи ще намерят място на четвъртфиналите.