Гранд вкара дузпа, отсъдена преди месец (от третия опит)

Фернандо Дзамперди

Лидерът в чилийското първенство Универсидад Католика в сряда вкара дузпа, която беше отсъдена около месец по-рано.

Това се случва на 15 октомври по време на гостуването на гранда на Курико Унидо при резултат 2:0 в полза на домакините.

В 56-ата минута съдията отсъжда дузпа за Универсидад, която обаче иска да прегледа с помощта на ВАР. Но токът спира и мониторите няма как да бъдат използвани. Въпреки изчакването на определено време, аварията така и не е отстранена и мачът е прекратен.

Четири дни по-късно Футболната лига на Чили потвърждава, че дузпата е отсъдена правилно и мачът трябва да се поднови и доиграе от онзи момент, в който е бил спрян. Но междувременно Сесар Пинярес - играчът, който е спънат за дузпата, е продаден на бразилския Гремио.

Мачът се доигра снощи и стартира от 56-ата минута, когато е отсъдена дузпата. На мястото на Пинярес е включен друг футболист. Любопитното е, че вратарят на Курико Унидо Фабиан Серда на два пъти спасява дузпата, но съдията нарежда да се пребие, защото стражът скача преди удара.

При третия и вече редовен опит Фернандо Дзампедри вкарва и намалява изоставането на тима си на 1:2.  Малка подробност е, че двата гола на Курико също са от дузпи. В добавеното време домакините получават още една и вкарват за 3:1, а секунди преди изтичането му отново Дзамперди фиксира крайния резултат 3:2 за Курико с единственото попадение в мача, което не е след удар от бялата точка.