Холанд разпердушини Юнайтед в дербито на Манчестър

Холанд разпердушини Юнайтед в дербито на Манчестър Снимка: Getty Images

Манчестър Сити разби градския съперник Юнайтед с 3:0 на "Олд Трафорд" и още веднъж показа, че в момента е пълният господар на Манчестър.

Дербито премина под диктовката на шампионите, а тяхната голова машина Ерлинг Холанд се превърна в герой с два гола и асистенция. Ако не бяха спасяванията на Андре Онана, норвежецът щеше да се разпише още поне 2-3 пъти.

"Червените дяволи" успяха да окажат съпротива преди почивката, но после нямаше как да отговорят на съвсем различната класа на съперника.

Първото полувреме предложи двуостри действия и отлични вратарски намеси, а домакините пропиляха своите шансове - докато Сити се възползва от дузпа, за да открие.

До наказателния удар се стигна, след като Расмус Хойлунд задържа Родри в пеналта. ВАР спря играта, а реферът изгледа повторението и посочи бялата точка.

Ерлинг Холанд прати Онана в другия ъгъл и в 26-ата минута откри резултата.

В добавеното време на първата част и двамата вратари направиха по едно ефектно спасяване, като първо Едерсон отрази изстрел на Мактоминей, а Онана някак успя да спре удара с глава на Холанд от чиста позиция.

В 49-ата минута поредната страхотна атака на Сити доведе до центриране отляво на Бернардо Силва и този път оставеният непокрит Холанд не сгреши за 2:0.

Последваха тежки минути за Юнайтед, в които "гражданите" тотално контролираха мача и търсеха трети гол, а Онана спаси изстрел на Грийлиш.

По-късно пред Холанд се откри още един шанс, но стражът на Юнайтед отново се справи.

В 80-ата минута поредното спасяване на Онана прати топката към норвежеца, а той изведе Фил Фодън на празна врата за 3:0.

С победата Манчестър Сити се изравни по точки с втория Арсенал и изостава с две зад лидера Тотнъм.

Юнайтед се намира едва на осмото място и вече е на 8 т. от топ 4.