Рецитал на нападателите и класическа победа за Ливърпул

Рецитал на нападателите и класическа победа за Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул постигна още една убедителна победа в последните дни и този път отнесе Нотингам Форест с 3:0 на "Анфийлд".

Домакините доминираха сериозно от самото начало и головете изглеждаха въпрос на време. В крайна сметка те бяха отбелязани от тримата титулярни нападатели.

Диого Жота откри след половин час игра с добавка след спасен удар на Дарвин Нунес.

Само няколко минути по-късно Собослай сервира идеално към Нунес и уругваецът покачи на 2:0.

Оттам нататък Ливърпул спокойно контролираше мача и в 77-ата минута стигна и до трети гол.

Тогава вратарят Мат Търнър направи смешна грешка и се размина с една дълга топка, а Мохамед Салах се възползва, за да направи 3:0.

Поне временно Ливърпул се изкачи на третото място в таблицата с 23 т., на три от първенеца Тотнъм.

Извън групата на тима днес беше Луис Диас заради драмата от по-рано с отвлечените му родители в неговата родина Колумбия.

За щастие, майката и бащата на играча бяха спасени след акция на полицията.