И без Бензема Реал не сбърка срещу Хетафе

И без Бензема Реал не сбърка срещу Хетафе Снимка: Getty Images

Реал Мадрид спечели градското дерби срещу Хетафе с минималното 1:0 с гол от съблекалнята на Едер Милитао.

Бразилският защитник се разписа още в третата минута, засичайки с глава центриране от корнер на Лука Модрич.

Звездата на гостите Карим Бензема получи почивка преди гостуването на Шахтьор Донецк в Шампионската лига през седмицата и Ел Класикото срещу Барселона на "Сантяго Бернабеу" следващия уикенд.

Реал отново бе без и контузения Тибо Куртоа. На негово място стартира Андрий Лунин, който почти нямаше работа срещу нападателите на Хетафе.

"Кралете" отново дръпнаха с три точки пред Барса на върха в класирането преди мача на каталунците със Селта на "Камп Ноу" в неделя вечер. Хетафе пък остава със седем точки на 16-ата позиция.