И Ливърпул като Юнайтед и Челси - безапеалационен!

Ливърпул повтори Манчестър Юнайтед и Челси и записа убедителен успех в първия кръг на Висшата лига - 3:0 като гост на новака Норич. Диого Жота, Роберто Фирмино и Мохамед Салах се разписаха за мърсисайдци.

Египтянинът направи много силен мач и се отличи и с две асистенции освен попадението си.

"Червените" започнаха по-силно и в 26-ата минута логично излязоха напред в резултата. Александър-Арнолд центрира отдясно, а Салах докосна топката в опит да я поеме, като по този начин асистира на Диого Жота, който стреля ниско покрай Крул.

В 65-ата минута Фирмино напредна отляво, след което продължи към Мане. Ударът на сенегалеца бе блокиран от Ханли, след което топката стигна в наказателното поле до Салах. Египтянинът видя, че Фирмино вече нахлува от другата страна и пусна към него - 2:0 за Ливърпул и две асистенции на Салах.

В 74-тата минута се стигна и до гола на египтянина. Цимикас центрира от корнер, топката бе изчистена, но стигна до Салах, който овладя добре и стреля малко след границата на наказателното поле за крайното 0:3.