И Наполи не дава вид, че иска Скудетото

И Наполи не дава вид, че иска Скудетото Снимка: Getty Images

Наполи не успя да се възползва от грешните стъпки на Милан и Интер и също загуби точки в 26-ия кръг на Серия "А".

Неаполитанците стигнаха само до 1:1 в гостуването на намиращия се в зоната на изпадащите Каляри, а не бяха далеч и от това да загубят мача.

Гастон Перейро изведе домакините напред в 58-ата минута, а Виктор Осимен изравни три минути преди края. Времето обаче не стигна на Наполи за нещо повече.

Така и трите претендента за титлата разочароваха в последните си мачове, след като Милан завърши 2:2 с последния Салернитана, а Интер отстъпи с 0:2 на Сасуоло.

Наполи щеше да се изравни с "росонерите" на върха, ако беше спечелил днес, но остава трети.

Милан води с 56 т. пред Интер и Наполи с по 54.

"Нерадзурите" изглеждат в най-добра позиция, защото са с мач по-малко от конкурентите си.