И пандемията не може да спре Левандовкси, Байерн с рутинна победа

Роберт Левандовски отбеляза своя гол №40 от началото на сезона Снимка: Getty Images
Роберт Левандовски отбеляза своя гол №40 от началото на сезона

Байерн Мюнхен победи Унион Берлин с 2:0 като гост в първия си двубой след подновяването на Бундеслигата.

Головете за гостите отбелязаха Роберт Левандовски и Бенжамен Павар на по 40 минути дистанция.

Томас Мюлер можеше да даде аванс на баварците още в 17-ата минута, но негово попадение бе отменено поради тънка засада.

Все пак, баварците поведоха чрез Левандовски, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Суботич срещу Горецка. Това бе 26-ият гол в Бундеслигата и общо №40 във всички турнири за поляка от началото на сезона.

Крайното 2:0 оформи Павар с глава след центриране на Кимих от корнер, който французинът си бе спечелил след единоборство на аутлинията.

В самия край на двубоя Унион можеше да върне едно попадение, но ударът на резервата Феликс Кроос, който е брат на Тони Кроос, бе насочен право в тялото на Мануел Нойер.

С победата Байерн отново дръпна на четири точки пред втория Борусия Дортмунд, докато Унион е 12-и с актив от 30 пункта.