Ибра осигури летящ старт на Милан в Серия А

Ибра осигури летящ старт на Милан в Серия А Снимка: Getty Images

С два гола на Златан Ибрахимович Милан победи Болоня с 2:0 в първия кръг на Серия А.

Нападателят отбеляза в 35-ата и 51-ата минута и даже пропусна да оформи хеттрик, а началото на кампанията за него е перфектно след попаденията днес и гола му срещу Шамрок Роувърс в Лига Европа.

Тази вечер Ибра откри резултата с глава след центриране на Тео Ернандес.

Малко след почивката Милан получи дузпа за нарушение срещу Бенасер и от бялата точка шведът вкара 134-ия си гол в калчото. "Росонерите" изпуснаха още редица положения в срещата, а Болоня се разигра в края, когато стигна и до греда, а Донарума трябваше да показва майсторство на вратата на домакините.

Болоня завърши с 10 души заради втори жълт картон на Дайкс.