Инфарктна победа за Сити над Арсенал, 100 червени картона за "топчиите"!

Манчестър Сити продължи серията си във Висшата лига и вече има 11 поредни победи след инфарктен успех  с 2:1 на "Емиратс" като гост на Арсенал в напечено дерби. Домакините играха повече от половин час с човек по-малко, но бяха пречупени чак в третата минута на добавеното време.

Арсенал стартира силно и добрата игра на тима даде резултат в 31-вата минута. Тогава блестяща комбинация преодоля защитата на Сити. Тя завърши с подаване на Тиърни към Сака в наказателното поле и английският национал откри резултата.

Отборът на Гуардиола опита да отговори по някакъв начин, но домакините бяха отлично организирани. Многобройните комбинации на гостите на няколко пъти завършваха с грешни подавания. В същото време всеки път, когато Арсенал печелеше топката, организираше прекрасни контраатаки. При една от тях Мартинели отправи хубав удар, но покрай вратата. Бразилецът създаваше много проблеми на Кансело по лявото крило, а в 43-ната минута направи фантастичен пробив, който завърши с техничен удар, но отново топката мина покрай гредата.

След почивката "артилеристите" продължиха да играят агресивно, но в 57-ата минута Манчестър Сити изравни. Бернардо Силва получи топката в наказателното поле и бе повален от Джака. Първоначално съдията не отсъди нарушение, но след дълго разглеждане на ситуацията дузпа бе отсъдена и Рияд Марез бе точен от бялата точка.

Играчите на Арсенал дълго оспорваха съдийското решение, а Джака и Габриел получиха жълти картони. При първата си атака след гола тимът на Артета можеше отново да поведе. В опит да върне топката към вратаря Лапорт прехвърли Едерсон и кълбото отиваше към мрежата. Нейтън Аке изби топката от голлинията, а Мартинели не успя да уцели опразнената врата при добавката. Ситуацията се влоши още повече за лондончани секунди по-късно. Габриел Магаляеш събори сънародника си Габриел Жезус и съдията Стюърт Атуел показа втори жълт картон на бранителя.

До края Сити опита всичко, за да вземе трите точки и пречупи домакините в 93-тата минута.

Родри се възползва от грешка в отбраната на Арсенал и оформи крайното 2:1 за гостите.

Манчестър Сити остава начело на 11 точки и мач повече от Челси, докато лондончани остават на четвъртото място с 35 точки.

Арсенал стана първият тим със 100 червени картона в ерата на Висшата лига - статистика, която обаче не топли привържениците на тима.