Интер даде старт на 2021 г. със зрелище и хеттрик на Лаутаро

Интер победи Кротоне у дома с 6:2 в мач от 15-ия кръг на Серия "А", който откри футбола в италианския елит за 2021 година.

"Нерадзурите" първи допуснаха попадение във вратата си, а на почивката резултатът вече беше 2:2. Николо Занелато откри за гостите още в 12-ата минута, но Лаутаро Мартинес и Лука Мароне доведоха нещата до пълен обрат. Десетина минути преди края на първата част Владимир Големич бе точен за 2:2 от дузпа.

До средата на втората част Интер вече водеше с 4:2 след второ попадение в мача на Лаутаро и гол на Ромелу Лукаку.

Аржентинецът Мартинес обаче не бе казал още последната си дума и 12 минути преди края оформи хеттрика си.

До края се разписа и Ашраф Хакими.

Интер, който не крие амбициите си да спечелу Скудетото, влиза в труден цикъл, който включва гостуване на Рома и мач с Ювентус в Милано в следващите две седмици.