Интер дръпна с 9 точки на върха след трудна победа над Торино

Интер дръпна с 9 точки на върха след трудна победа над Торино Снимка: Getty Images

Интер записа трудна победа като гост над Торино с 2:1, като и трите гола в срещата паднаха след почивката.

Ромелу Лукаку откри резултата за "нерадзурите" в 62-рата минута от дузпа, но само седем по-късно Антония Санабрия изравни, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле на Интер след центриране от корнер.

Победата за Интер донесе Лаутаро Мартинес пет минути преди края на редовното време. Аржентинецът засече центриране на резервата Алексис Санчес отдясно и с глава по диагонала осигури трите точки за тима си.

Това бе осма поредна победа в Серия "А" за тима на Антонио Конте, който има вече 65 на върха, на девет пред преследвача Милан, който късно в неделя е домакин на Наполи.

Междувременно, Рома се отдалечи от целта си да се класира в Топ 4, след като падна с 0:2 като гост на бодещия се за оцеляване Парма. "Римляните" остават пети, на две точки зад четвъртия Аталанта, докато Парма вече е с 19 пункта и се доближи само на точка зад 18-ия Торино.