Интер наказа вял Ювентус и се изравни с Милан на върха

Интер наказа вял Ювентус и се изравни с Милан на върха Снимка: Getty Images

Антонио Конте записа първата си победа в Серия "А" над Ювентус, след като неговият Интер се наложи над "старата госпожа" с 2:0 на "Джузепе Меаца" в Дерби д'Италия. Това бе и първи успех за "нерадзурите" в голямото дерби на Италия след седем неуспешни опита.

"Бианконерите" не показаха най-доброто, на което са способни, докато Интер стигаше до вратата на Шчесни прекалено лесно, за втория гол само с един-единствен пас.

Домакините взеха ранен аванс, след като още в 12-ата минута Артуро Видал засече с глава центриране на Николо Барела. Чилиецът се бе вклинил между двама защитници на Юве и отбеляза първия си гол за "нерадзурите", точно срещу бившия си тим.

В началото на втората част Интер удари за втори път. Този път Барела бе голмайсторът, като той бе изведен с прекрасно дълго подаване от около 40 метра на Бастони. Барелона напредна с топка в крака, след което разстреля Шчесни с мощен удар под гредата.

Юве нямаше кой знае какви положения за гол, но при едно от малкото такива, в самия край на мача, и Самир Ханданович се наложи да сложи ръка на пътя на топката, която се бе запътила към долния му десен ъгъл.

Победата изравни Интер с Милан на върха в класирането с по 40 точки, като "нерадзурите" дори имат по-добра голова разлика. Градският им съперник обаче е с мач по-малко и още в неделя ще има шанс да си върне водачеството при визитата на Каляри. Ювентус пък остава пети с 33 точки.