Интер оглави класирането в Серия "А"

Интер оглави класирането в Серия "А" Снимка: Getty Images

Интер се изкачи поне временно на върха в Серия "А" след важна победа с 2:0 в гостуването на Фиорентина.

"Нерадзурите" изпревариха с точка градския съперник Милан, който обаче приема последния Кротоне в неделя и може да си върне лидерската позиция.

Тази вечер победата на Интер беше постигната с убедителна игра и с попадения на Николо Барела през първото полувреме и Иван Перишич през второто.

Интер се затвърди и като отбора с най-резултатно нападение в калчото с 51 гола в 21 мача.

Барела откри в 31-вата минута с много класен удар, а скоро след почивката Иван Перишич удвои на празна врата след прекрасна атака и подаване на Ашраф Хакими отдясно.

При 0:1 Фиорентина имаше голям шанс да изравни, но две поредни спасявания на Ханданович, при първото от които и гредата му помогна, укротиха ентусиазма на домакините.

В класирането "нерадзурите" водят с 47 т., Милан е с 46, а Рома с 40.