Интер се класира за финала за Суперкупата на Италия

Лидерът в Серия "А" Интер постигна класическа победа с 3:0 над Лацио и се класира за финала на Суперкупата на Италия. "Нерадзурите" ще спорят за трофея срещу Наполи в понеделник в Саудитска Арабия, където се провежда турнирът.

Отборът на Симоне Индзаги тотално надигра римляните и можеше да спечели и с по-голям резултат.

Маркюс Тюрам откри резултата в 17-ата минута, а Хакан Чалханоолу се разписа от дузпа в началото на втората част.

Резервата Давиде Фратези вкара третото попадение три минути преди края на редовното време. Николо Барела и Лаутаро Мартинес удариха греда, а тимът от Милано пропусна още няколко отлични възможности.

В четвъртък шампионът Наполи се наложи със същия резултат (3:0) над подгласника в турнира Копа Италия - Фиорентина.