Интер загуби точки, но увеличи аванса си на върха, борбата за топ 4 става жестока Снимка: Getty Images

Интер увеличи аванса си на върха в Серия "А" след изиграването на мачовете от междинния кръг в калчото.

"Нерадзурите" не успяха да спечелят гостуването на новака Специя и стигнаха само до 1:1, но загубата на Милан по-рано направи играчите на Антонио Конте още по-убедителен лидер с 10 т. преднина.

Диего Фариас откри за Специя в началото, но в 39-ата минута Иван Перишич изравни. Българският нападател Андрей Гълъбинов се появи в игра за последния половин час от срещата.

Милан пък загуби с 1:2 домакинството си на Сасуоло, макар че поведе с гол на Хакан Чалханоглу през първото полувреме.

След почивката в рамките на 6 минути резервата Джакомо Распадори стана герой за Сасуоло и вкара двата гола за пълния обрат.

Ювентус спечели с 3:1 над Парма и поне временно се завърна на третата позиция в таблицата.

Борбата за топ 4 в Италия става все по-непредсказуема 6 кръга преди края и утрешните дербита Рома - Аталанта и Наполи - Лацио могат да дадат някои отговори.

В класирането води Интер със 76 т. пред Милан с 66, Юве с 65, а Аталанта и Наполи са със съответно 64 и 60, както и с мач по-малко.

Тагове: милан, серия а