Интер завърши само на точка зад Ювентус

Данило Д'Амброзио откри резултата за Интер още в началото, а в 20-ата минута Ашли Йънг удвои Снимка: Getty Images

Интер завърши само на една точка зад шампиона Ювентус в крайното класиране на Серия А за сезон 2019/20.

В последния 38-и кръг "нерадзурите" спечелиха дербито срещу Аталанта с 2:0 като гости, докато в експериментален състав Юве отстъпи на Рома с 1:3 в Торино.

Така в таблицата играчите на Маурицио Сари останаха с 83 т., докато Интер събра 82.

Аталанта остава на третата позиция със 78 т., колкото има и четвъртият Лацио.

В друго от дербитата днес Лацио загуби с 1:3 от Наполи на "Сан Паоло". Неаполитанците финишират на 7-ата позиция с 62 т., а пред тях е Милан с 66 след днешната си победа с 3:0 над Каляри.

На петата позиция е Рома с 50 т. Така Рома, Милан и Наполи се класират за Лига Европа.

На "Алианц Стейдиъм" Гонсало Игуаин откри още в 5-ата минута, но Никола Калинич изравни, а после Диего Пероти се разписа на два пъти (веднъж от дузпа), за да оформи крайния резултат.

Кристиано Роналдо получи почивка и не игра за "бианконерите", които вече си бяха осигурили деветата поредна титла и получиха трофея след края на двубоя.

Рома прекъсна серията на Юве от 39 поредни мача без загуба като домакин и записа първи успех над този съперник като гост от 10 години насам.

Въпреки че Лацио загуби днес, Чиро Имобиле отново се разписа и завършва с 36 гола в калчото.

Той стана голмайстор №1 не само в Италия, но и спечели "Златната обувка" за най-резултатен футболист в Европа.