Италианският футбол се завърна с голямо дерби, пропусната дузпа от Роналдо и червен картон

Роналдо направи един от редките си пропуски от бялата точка. Снимка: Getty Images
Роналдо направи един от редките си пропуски от бялата точка.

Ювентус се класира за финала на турнира за Купата на Италия. Футболът на Апенините се поднови, а шампионите направиха 0:0 с Милан у дома в мача-реванш от 1/2-финалите. Първата среща на "Джузепе Меаца" завърши 1:1 и благодарение на гола на чужд терен "бианконерите" продължават напред.

Две събития в рамките на няколко минути през първото полувреме белязаха дербито. Андреа Конти игра с ръка в 14-ата минута, а след консултация с ВАР съдията отсъди дузпа. Кристиано Роналдо за пореден път се нагърби с отговорността, но това бе един от редките случаи, в които португалската суперзвезда сбърка. Седмицата на Юве стреля силно, а топката се отби в гредата и гол нямаше.

Само минута по-късно Милан остана с човек по-малко. Анте Ребич за пореден път показа необузданата си страна и бе изгонен с директен червен картон заради кунг-фу влизане.

До почивката домакините от Торино държаха инициативата без да стигнат до гол. Две минути преди почивката Симон Кяер падна в наказателното поле на Юве, но дузпа не бе отсъдена.

Хакан Чалханоглу стреля опасно с глава в 50-ата минута и топката премина непосредствено до гредата на Джанлуиджи Буфон, а нулевото равенство остана непроменено.

"Росонерите" бяха доста по-активни спрямо представянето си през първите 45 минути, но не съумяваха да създадат нещо наистина опасно.

Мачът беше първи на Ботуша от почти 100 дни!