Какво се случва във Висшата лига?! Ливърпул беше брутално пребит на "Вила Парк"

Оли Уоткинс стана първият футболист с хеттрик срещу Ливърпул след Димитър Бербатов от 2010 г., когато българинът носеше екипа на Манчестър Юнайтед Снимка: Getty Images

Астън Вила разби на пух и прах шампиона Ливърпул със 7:2 на "Вила Парк" във втория шокиращ мач от Висшата лига за днешния ден.

Няколко часа след като Тотнъм удари Манчестър Юнайтед с 6:1 на "Олд Трафорд", "мърсисайдци" записаха първата си загуба за сезона след необясним срив и за пръв път под ръководството на Юрген Клоп получиха 7 гола във вратата си.

Това е и най-тежката загуба на Клоп в цялата му треньорска кариера до момента.

Оли Уоткинс изригна с хеттрик, като първоначално даде добра преднина на Вила в 4-ата и 23-ата минути след асистенции на Джак Грийлиш.

За първия гол основната вина беше на вратаря Адриан, който играеше вместо контузения Алисон и сгреши при изнасянето на топката.

В 33-ата минута Мохамед Салах върна Ливърпул в мача, но само две минути по-късно Джон Макгрин покачи на 3:1 след рикошет, който направи Адриан безпомощен.

Ливърпул налагаше тотален натиск и домакините едва удържаха в защита, но контраатаките им бяха съсипващи за отбраната на шампионите.

В 39-ата минута защитата на Ливърпул отново увисна и Оли Уоткинс оформи хеттрика си.

Рос Баркли покачи на 5:1 в 55-ата минута с левия крак след нов щастлив рикошет. После Салах отбеляза втория си гол в срещата за 2:5.

Дъждът от голове не спря и в 66-ата минута Джак Грийлиш записа името си сред голмайсторите, като за трети път през вечерта рикошет попречи на Адриан да се намеси по-успешно.

15 минути преди края Грийлиш вкара още веднъж, после Вила пропусна да вкара и още.

За Оли Уоткинс това бяха първи голове във Висшата лига, а Астън Вила сензационно събра пълен актив от 9 т. след първите си три срещи.

Ливърпул също е с 9 т. след три победи и едно поражение.