Колумбия взе бронза след луда победа над Перу на Копа Америка

Колумбия спечели бронзовите медали от тазгодишното издания на Копа Америка след победа с 3:2 над Перу в луд мач, който бе решен в продължението на редовното време.

Перуанците поведоха след чудесна атака и гол на Йошимар Йотун в 45-ата минута, като основна роля имаше Джанлука Лападула. Колумбия изравни в четвъртата минута на второто полувреме - Хуан Куадрадо завъртя хитър пряк свободен удар през стената и изненада всички за 1:1.

Диас вкара за 2:1 в 66-ата минута, но Лападула изравни в 82-рата и мачът отиваше към дузпи. На Копа Америка няма продължения при равенство в 90-те минути.

Но пак Диас предотврати драмата и рулетката на наказателните удари, като вкара в добавеното време с невероятен удар от 20 метра в горния ъгъл.

Топката влезе в мрежата 3-4 секунди след изтичането на трите добавени минути, реално - в четвъртата. Но съдията нямаше как да спре атаката на колумбийците с последен сигнал.

Тази нощ е финалът на Копа Америка между Бразилия и Аржентина (3 ч. наше време).