Комфортна победа отново изстреля Реал пред Барса

Комфортна победа отново изстреля Реал пред Барса Снимка: Getty Images

Реал Мадрид спечели безпроблемно домакинството си на предпоследния Ейбар с 2:0 и отново, поне за два дни, изпревари Барселона в класирането.

Марко Асенсио даде аванс на "кралете" малко преди почивката, а с 18-ия си гол от началото на сезона в Ла Лига Карим Бензема оформи крайния резултат след удар с глава в средата на второто полувреме.

След успеха тимът на Зинедин Зидан събра 63 точки, на една пред Барселона и на три зад лидера Атлетико Мадрид, като и двата тима са с мач по-малко.

"Дюшекчиите" гостуват на Севиля в неделя вечер в дербито на кръга, а Барса приема Валядолид 24 часа по-късно.