Комичен автогол запази интригата в Серия "А" (видео)

Комичен автогол запази интригата в Серия "А" (видео) Снимка: Getty Images

Милан стигна до доста трудна победа с 2:1 над Дженоа у дома в 31-вия кръг на Серия "А".

Автогол донесе успеха на "росонерите", които не се отказват да преследват водача в класирането Интер и поне донякъде запазват интригата в борбата за титлата.

Анте Ребич откри за домакините в 14-ата минута, но към края на полувремето Матия Дестро изравни.

В 68-ата минута Скамака си отбеляза комичен автогол, след като се обърна с гръб към топката при едно центриране и тя го удари по главата.

Това се оказа и победното попадение в мача.

4 минути преди края гостите имаха златен шанс да изравнят след лоша намеса на Донарума, но на голлинията последователно Симон Кяер и Фикайо Томори опазиха вратата на Милан.

Тимът на Стефано Пиоли е на втора позиция в класирането с 66 точки, на 8 зад лидера Интер, който има и мач по-малко. Трети е Ювентус с 62 т.