Лева се развихри срещу Борусия и донесе на Нагелсман първи трофей с Байерн

Лева се развихри срещу Борусия и донесе на Нагелсман първи трофей с Байерн Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен грабна Суперкупата на Германия след победа с 3:1 над Борусия Дортмунд във финалния мач на "Сигнал Идуна Парк".

Два гола и една асистенция на Роберт Левандовски донесоха на Юлиан Нагелсман първа купа като наставник на баварците, а клубът взе този трофей за рекорден девети път в историята си.

Двата тима предложиха интересен сблъсък, в който не липсваха голови положения, напрежение и напечени ситуации.

Байерн започна по-добре, но после и домакините имаха своите шансове.

4 минути преди края на полувремето падна откриващият гол след центриране на Гнабри отляво и неспасяем удар на Левандовски с глава.

Скоро след подновяването на играта Томас Мюлер направи 2:0 след подаване на Лева.

В 65-ата минута Марко Ройс върна Борусия в мача, но 10 минути по-късно головата машина на Байерн наказа груба грешка на Аканджи за 3:1 и уби интригата.

А въпреки че беше активен и получи някои добри топки, Ерлинг Хааланд не успя да блесне в атаката на дортмундци.