Ливърпул победи в голово зрелище

Ливърпул записа поредни победи във Висшата лига за първи път от началото на март, надделявайи с 3:2 над Нотингам Форест на "Анфийлд". Диого Жота отбеляза две попадения за "червените", а веднъж се разписа Мохамед Салах.

Ливърпул беше по-активен през първото полувреме, но възпитаниците на Юрген Клоп не успяха да се разпишат. Второто полувреме обаче беше истинска голеада.

В 47-ата минута Трент Александър-Арнолд центрира, а топката стигна до Фабиньо, който също успя да спечели въздушната битка с отбраната на Нотингам и да продължи кълбото успоредно на голлинията, след което и Жота се пребори и засече с глава пред самата голлиния.

Форест обаче изравни много бързо. Отбраната на Ливърпул не успя да реагира добре след изпълнение на тъч малко след централната зона. Гостите размениха няколко подавания, след което топката стигна до Неко Уилямс, чийто удар рикошира в Робъртсън и излезе извън обсега на Алисон.

Отговорът на Ливърпул обаче също бе толкова скоростен. В 54-тата минута Жота бе забравен от защитата на Форест и овладя на гърди центриране на Робъртсън от свободен удар, след което от въздуха технично прати топката в ъгъла за 2:1.

В 65-ата минута Навас лиши Жота от хеттрик, след като изби удар с глава на португалеца. Две минути след това Ливърпул отново се огъна след изпълнение на тъч в своята половина. Ван Дайк изби с глава, но топката стигна до Морган Гибс-Уайт, кйто засече от въздуха за 2:2.

Точка на спора сложи Мохамед Салах в 70-ата минута.