Ливърпул разпердушини средняк, Салах не пропусна да се разпише и като резерва

Ливърпул разпердушини средняк, Салах не пропусна да се разпише и като резерва Снимка: Getty Images

Ливърпул разби със 7:0 Кристъл Палас в първия мач от 13-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци вкараха три гола през първата и цели четири през втората част.

Голямата звезда на "червените" Мохамед Салах бе оставен на резервната скамейка, но само три минути след началото на мача Такуми Минамино изведе гостите напред в резултата.

С голове на Садио Мане и Роберто Фирмино тимът на Юрген Клоп поведе с класически резултат на почивката. След паузата Ливърпул не дръпна крака от педала на газта и наниза цели четири гола.

Джордан Хендерсън направи резултата 4:0 в 52-рата минута, а 15 по-късно Фирмино отбеляза втория си гол в мача.

За появилия се малко след почивката Салах също остана време да се разпише не веднъж, а цели два пъти, като второто му попадение бе истински шедьовър. Египтянинът завъртя неспасяемо топката от границата на накзателното поле в горния десен ъгъл на вратаря Гуаита и така оформи крайното 7:0.

С победата Ливърпул има вече 31 точки на върха в класирането и дръпна с цели шест пред втория Тотнъм, който в неделя е домакин на Лестър. Палас пък остава 12-и с 18 пункта.