Ливърпул се изложи срещу аутсайдер на "Анфийлд"

Ливърпул се изложи срещу аутсайдер на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Ливърпул разочарова в коледния кръг от Висшата лига и стигна само до 1:1 срещу аутсайдера Уест Бромич на "Анфийлд".

Въпреки че владееха положението и водеха почти през целия мач, играчите на Юрген Клоп не успяха да убият интригата навреме и бяха наказани към края.

А нищо не вещаеше особени проблеми за шампионите.

Садио Мане откри още в 12-ата минута, след като майсторски обработи една прострелна топка на гърди и я изстреля в ъгъла.

Домакините имаха тотална доминация с 80% владеене на топката, но втори гол така и не падаше.

В 72-ата минута Уест Бромич стигна до сериозно положение, а в 82-ата вече успя и да изравни, след като Семи Аджайи засече центриране отдясно.

Кълбото се удари в гредата и сякаш излизаше, но леко рикошира и във вратаря Алисон, за да влезе във вратата.

Тоталният натиск на Ливърпул не даде резултат. В 89-ата минута Фирмино отправи голов удар с глава, но Джонстън се отчете с невероятно спасяване.

Така "мърсисайдци" остават начело в класирането с 32 т., но пропуснаха да се откъснат по-убедително пред конкурентите си.

На второ място е Евертън с 29 пункта, а на трето - Лестър с 28.

Уест Бромич остава предпоследен с 8 т., на 5 от спасителната зона.