Ливърпул вкара 7 гола и си уреди двубой с Арсенал

Ливърпул вкара 7 гола и си уреди двубой с Арсенал Снимка: Getty Images

Ливърпул се класира за осминафиналите на Карабао къп с разгромна победа със 7:2 над третодивизионния Линкълн Сити.

Английският шампион игра с голям брой резерви и млади таланти, но нямаше проблеми да се позабавлява на терена и да направи голово шоу.

Джердан Шакири откри в 9-ата минута, а после по два пъти се разписаха Такуми Минамино и Къртис Джоунс, за да набъбне резултатът до 5:0.

До края домакините успяха да отбележат два почетни гола, а за Ливърпул се разписаха още Марко Груич и Дивок Ориги.

В четвъртия кръг на надпреварата Ливърпул ще се изправи срещу Арсенал.

Тази вечер напред в Карабао къп се класира и Манчестър Сити, но доста по-трудно.

"Гражданите" победиха Борнемут с 2:1 у дома и в следващия кръг ще играят срещу Бърнли.

Лиъм Делап откри резултата за Сити в 18-ата минута, но само 4 минути по-късно Борнемут изравни чрез Сам Съридж.

Фил Фодън донесе успеха на домакините в 75-ата минута с добавка, след като гредата беше помогнала на Борнемут.