Новата перла на Челси избухна с хеттрик, Арсенал очаква сблъсък с Ливърпул

Новата перла на Челси избухна с хеттрик, Арсенал очаква сблъсък с Ливърпул Снимка: Getty Images

Новото попълнение на Челси Кай Хаверц избухна с хеттрик за разгрома с 6:0 у дома над Барнзли за Карабао къп.

Това бяха дебютни голове на германеца, купен от Байер Леверкузен за 72 млн. паунда.

За лондончани дебютираха други двама от новите, бранителите Тиаго Силва и Бен Чилуел.

Играчите на Франк Лампард не срещнаха проблеми срещу втородивизионния съперник и освен Хаверц се разписаха още Тами Ейбрахам, Рос Баркли и Оливие Жиру.

За четвъртия кръг на Карабао къп се класира и Арсенал, който спечели с 2:0 срещу Лестър на "Кинг Пауър" в най-интересния мач от турнира тази вечер.

Очаквано, и двата тима заложиха на голям брой резерви.

"Артилеристите" надиграха съперника, но след редица пропуски откриха по куриозен начин в 57-ата минута.

След пробив на Никола Пепе отдясно се стигна до карамбол, топката се удари в гредата и после в крака на бранителя на Лестър Кристиан Фукс, за да влезе във вратата - автогол и 1:0 за Арсенал.

10 минути преди края Айосе Перес изпусна големия шанс пред Лестър за изравняване, а в добавеното време Еди Нкетия сложи точка на спора с попадението си за 2:0.

В следващия кръг Арсенал най-вероятно ще се изправи срещу Ливърпул, ако шампионите отстранят Линкълн утре вечер.

Челси пък може да срещне Тотнъм, ако "шпорите" елиминират Лейтън Ориент.