Лийдс и Илия Груев загубиха плейофа за Висшата лига

Лийдс и Илия Груев загубиха плейофа за Висшата лига Снимка: Getty Images

През следващия сезон няма да можем отново да гледаме българин в английската Висша лига.

Илия Груев и неговият Лийдс загубиха с 0:1 от Саутхемптън финалния плейоф за влизане в елита.

Българският халф изигра цял мач за своя отбор, който не успя да пробие защитата на съперника, след като получи попадение през първата част.

Лийдс започна силно мача, показваше агресия и организира няколко обещаващи атаки, но се пропука в 24-тата минута.

Тогава Адам Армстронг беше изведен зад защитата и стреля покрай вратаря - 1:0 за Саутхемптън.

Йоркшърци така и не откриха как да променят развоя на мача, въпреки усилията си.

На сантиметри от изравняването се доближи Дан Джеймс в 84-тата минута, когато топовният му удар се удари в горната греда.

В продължението нов изстрел на Джеймс беше спасен от Маккарти.

Така Саутхемптън се завръща при най-добрите на Острова година след изпадането си в Чемпиъншип.

Лийдс пък записа негативен рекорд и се превърна в първия клуб, който губи четири финални плейофа за Висшата лига.