Масчерано за олимпийския скандал: Пълен позор и цирк, няма го и в махленския футбол Снимка: Getty Images

Треньорът на олимпийския футболен отбор на Аржентина Хавиер Масчерано очаквано беше бесен от скандалния начин, по който тимът му загуби срещата с Мароко.

В мача се стигна до невъобразим парадокс и гол на аржентинците за 2:2 беше отменен час и половина по-късно.

Докато целият свят си мислеше, че срещата е завършила при резултат 2:2, се оказа, че ВАР е отчел засада при изравнителното попадение в 106-ата минута, а мачът изобщо не е приключил.

Хвърлящите предмети фенове на Мароко, бесни от развоя в края, трябваше да бъдат обуздани и с два часа закъснение пред празни трибуни се доиграха последните три минути от двубоя - и то при вече променения резултат от 2:1 в полза на мароканците.

Логично, Масчерано и останалите от щаба на Аржентина не можеха да повярват какво им се случва.

"Това е пълен позор. Най-големият цирк, който съм виждал в живота си като играч и треньор. Не може да се случи и в махленския футбол. Просто съм изумен, това е олимпийски турнир. Те се обадиха до ФИФА, за да решат да рестартират мача. Това е извън границите на здравия разум", фучеше селекционерът.

От Международния олимпийски комитет и от ФИФА опитаха да дадат някакво обяснение за разигралия се абсурд.

В сайта на МОК, както и навсякъде другаде, двубоят беше вписан като приключил при краен резултат 2:2.

На първо време се появиха информации, че шведският главен съдия Глен Ниберг изобщо не е дал край на мача, а е прибрал играчите в съблекалните заради нахлулите фенове.

Оказа се обаче, че Ниберг наистина е свирил края след 106-ата минута, но ФИФА го обяви за "техническа грешка", породена от лоша комуникация.

Реферът научил чак в съблекалните, че изравнителният гол на Кристиан Медина се проверява от ВАР и технологията за полуавтоматични засади е отчела нарушение на правилата.

Тогава Ниберг звънял да се консултира с експерти на ФИФА, за да реши какво да направи и получил указания да търси начин да рестартира мача.

От МОК обясниха, че срещата е "прекъсната заради нахлуването на малка група фенове на терена и е доиграна по правилата, макар и в по-късен час".

Само че на кадрите ясно се вижда, че Ниберг свири край на мача, а навлезлите на терена са просто няколко деца, опитващи да се снимат с футболистите.

Тепърва ще става ясно какви ще са последиците за замесените в скандала лица.