Лудост! Мач на Олимпийските игри завърши с два часа закъснение и променен резултат Снимка: Getty Images

До невъобразим парадокс се стигна в един от първите мачове на олимпийския футболен турнир в Париж.

Аржентина си мислеше, че е изравнила в самия край на мача си с Мароко за равенството 2:2, но се оказа, че мачът не е завършил, а впоследствие изравнителното попадение беше отменено с ВАР - и в крайна сметка мароканците се поздравиха с победата.

Официалният край на двубоя пък дойде цели два часа по-късно, макар че беше обявен за завършил в сайта на Париж 2024, както и във всякакви платформи и канали за следене на живо.

Как точно се стигна до тази лудост?

Мароко водеше с 2:0 до 68-ата минута след два гола на нападателя Софиан Рахими, вторият от дузпа.

После резервата Джулиано Симеоне (син на Диего Симеоне) върна едно попадение и съхрани интригата в мача.

Африканският тим все по-откровено бавеше времето и пазеше резултата, а футболистите постоянно лежаха и симулираха. Поредица от нахлуващи на терена фенове пък превърнаха случващото се в хаос.

Шведският съдия Глен Ниберг даде цели 15 минути добавено време и в последните секунди от него Кристиан Медина изравни отблизо с глава на празна врата.

Попадението беше куриозно, защото до него се стигна след две спасявания на мароканския вратар и две поредни греди.

Когато голът падна, феновете на Мароко реагираха гневно, редица от тях нахлуха на игрището, други пък започнаха да хвърлят предмети.

Играчите тръгнаха към съблекалнята и всички помислиха, че е прозвучал последният съдийски сигнал, но се оказа, че реферът просто е прибрал футболистите заради тяхната сигурност.

Макар че целият свят вече броеше мача за приключил при резултат 2:2, час и половина по-късно се появи шокираща новина: ВАР е разгледал изравнителния гол на Аржентина и го е отменил.

А срещата трябваше да се доиграва и затова играчите бяха останали в съблекалните и около стадиона, вместо да се приберат в хотелите си.

Дори самият Лионел Меси реагира на този парадокс и изрази почудата си в социалните мрежи.

Така или иначе, към 20:00 часа българско време Глен Ниберг даде сигнал за подновяване на двубоя, който беше започнал още в 16:00.

На стадиона в Сент Етиен трибуните отдавна се бяха опразнили и се изиграха още към три минути, преди най-после да бъде фиксиран окончателният резултат - 2:1 за Мароко.