Меси отвърна на удара по най-добрия начин, Барса задмина Реал

Меси отвърна на удара по най-добрия начин, Барса задмина Реал Снимка: Getty Images

Барселона спечели важна победа с 2:1 над Атлетик Билбао на "Камп Ноу" и се изкачи на второ място в Ла Лига.

Каталунците си върнаха на съперника за поражението с 2:3 във финала за Суперкупата на Испания преди две седмици и изпревариха големия враг Реал Мадрид в таблицата.

Положителният период на Барселона продължава и поредните победи в първенството станаха пет.

Това обаче не доближава тима до лидера в класирането Атлетико Мадрид, който по-рано днес спечели с 4:2 срещу Кадис с нови два гола на Луис Суарес.

Тази вечер капитанът Лионел Меси откри резултата в 20-ата минута след едно от марковите си изпълнения на фаул с фалцов удар над стената.

Така Меси отговори по най-добрия начин на поредния удар срещу него и клуба - публикуваните детайли от действащия му договор в днешното издание на вестник "Ел Мундо".

Това беше и попадение №650 на звездата с екипа на Барса.

Атлетик започна по перфектен начин втората част и изравни в 50-ата минута след автогол на Жорди Алба при остро центриране отляво.

Мачът стана сложен за домакините, но те стигнаха до победния гол в 75-ата минута.

При отлично проведена атака Мингеса центрира остро отдясно и Антоан Гризман засече с едно докосване за 2:1.

Барселона вече има 40 т., колкото и Реал Мадрид, но головата разлика е в полза на Меси и компания.

Водачът Атлетико е с 50 т. и с мач по-малко.