Милан изкова победата с 10 души, Интер се измъкна минута преди края

Милан изкова победата с 10 души, Интер се измъкна минута преди края Снимка: Getty Images

Милан постигна изстрадана победа с 2:1 в гостуването на Сампдория в шестия кръг от италианския елит.

Шампионите играха почти цяло второ полувреме с 10 души, тъй като Рафаел Леао беше изгонен, но грабнаха трите точки с гол от дузпа на Оливие Жиру.

Жуниор Месиас откри още в 6-ата минута, а после Де Кетелар вкара за 2:0, но неговият гол беше доста спорно отменен с ВАР заради съмнителна засада при атаката.

Срещата стана доста по-трудна за Милан в началото на второто полувреме, когато Рафаел Леао изрита Алекс Ферари в главата при опит за задна ножица.

Нападателят беше изгонен с втори жълт картон и "росонерите" трябваше да доиграят с човек по-малко.

Сампдория изравни с гол на Джуричич с глава, но 10 минути по-късно гостите получиха дузпа за игра с ръка на Вияр.

Оливие Жиру стреля от 11-те метра и донесе успеха на своите. Лошата новина за Милан е, че Леао ще бъде наказан за дербито с Наполи в следващия кръг.

По-рано през деня Интер стигна до трудна победа с 1:0 над Торино като домакин.

Едва минута преди края на редовното време "нерадзурите" стигнаха до успеха, а победният гол беше дело на Марсело Брозович.

Преди това Самир Ханданович стана герой за тима си със своите 7 спасявания, с които отказа вдъхновения отбор на Торино.

Наполи също взе три точки с минимална победа - 1:0 над Специя, също с гол в 89-ата минута.

Негов автор беше Джакомо Распадори.

В класирането Наполи и Милан водят с по 14 т., следвани от Аталанта с 13 и Интер с 12.