Милан с грандиозен обрат срещу Юве за 5 минути!

Милан с грандиозен обрат срещу Юве за 5 минути! Снимка: Getty Images

Милан сътвори паметен обрат срещу Ювентус и спечели с 4:2 на "Сан Сиро" в дербито на кръга от Серия А.

"Росонерите" изоставаха с 0:2 след час игра, но вкараха три гола само за пет минути, а малко по-късно направиха успеха си още по-убедителен.

След нулево първо полувреме, втората част предложи истински спектакъл.

Адриен Рабио откри резултата със самостоятелен пробив и страхотен удар с левия крак.

После Кристиано Роналдо се възползва от увисване на защитата на Милан при една дълга топка и покачи на 2:0.

Обратът за Милан започна със спорна дузпа в 60-ата минута, отсъдена с помощ от ВАР за игра с ръка на Бонучи.

Златан Ибрахимович беше точен от бялата точка. След 4 минути Франк Кеси изравни за 2:2, след като беше оставен в наказателното поле, а му помогна и рикошет.

Само минута по-късно Рафаел Леао изведе Милан напред с изстрел в близкия ъгъл на Шчезни, който не се намеси добре.

В 80-ата минута груба грешка за Ювентус допусна Алекс Сандро, Бонавентура пресече паса му и веднага намери Анте Ребич, а хърватинът беше точен за 4:2.

Рухването на Юве в тази среща обаче не променя съществено класирането в калчото.

По-рано днес вторият в таблицата Лацио също записа загуба - 1:2 от Лече. Така Ювентус остава начело със 7 т. пред "орлите" и с 11 пред третия Интер.

Милан е на пето място с 49 т. Преследвачите Рома и Наполи са с по 48 и мач по-малко.