Милан се срина във Флоренция, грешки провалиха "росонерите" в седемголово шоу

Милан се срина във Флоренция, грешки провалиха "росонерите" в седемголово шоу Снимка: Getty Images

Наполи остава единственият непобеден отбор в Серия "А", след като Милан се срина в гостуването на Фиорентина и загуби с 3:4.

Душан Влахович отбеляза два гола за домакините, като по този начин увеличи головата си сметка на десет от началото на сезона. Златан Ибрахимович също наниза два, но те се оказаха напълно недостатъчни за каквото и да било.

Джоузеф Дънкан откри резултата в 15-ата минута след груба грешка на Татарушану. Румънският страж изпусна топката след центриране от корнер, младият Матео Габия се опита да я пази, вместо да я изчисти, от което се възползва Дънкан и се разписа на гола мрежа.

В добавеното време на първата част Рикардо Сапонара удвои аванса на Фиорентина, а точно с изтичането на един час игра Душан Влахович направи резултата класически, възползвайки се от хубав извеждащ пас на Дънкан.

Златан Ибрахимович върна два бързи гола в рамките на пет минути. В 62-рата шведът се възползва от груба грешка на бившия играч на Милан Джакомо Бонавентура, който му подари топката, и с мощен удар по диагонала се разписа.

В 67-ата Ибра вкара за 2:3, възползвайки се от перфектен пас на Тео Ернандес отляво.

Пет минути преди края обаче Ернандес също допусна грешка. Не се освободи на време от една топка, Нико Гонсалес му я открадна и я пусна към Влахович, който с удар от границата на наказателното поле вкара за 4:2.

Крайното 4:3 оформи Лоренцо Венути, който си отбеляза автогол, след като удар на Златан Ибрахимович с глава, срещнал в гредата, след това рикошира в тялото му и влетя в мрежата зад Терачано.

Победата изкачи Фиорентина на шестото място с актив от 21 точки, колкото имат още петият Лацио и седмият Ювентус. Милан остава втори с равни точки с лидера Наполи - по 32. В неделя неаполитанците гостуват на шампиона Интер, който е на седем точки зад тях.