Милан сложи край на кошмара благодарение на Жиру

Милан сложи край на кошмара благодарение на Жиру Снимка: Getty Images

Милан най-сетне се върна към победите след тежкия последен месец и надделя с 1:0 над Торино в домакински двубой от Серия "А".

Гол на Оливие Жиру през второто полувреме даде глътка въздух на "росонерите", които нямаха победа в 7 поредни мача и се бяха сринали до шестото място в класирането.

Трите точки тази вечер поставиха Милан поне временно на третата позиция с 41 пункта и доближиха отбора на 2 т. от втория Интер.

Играчите на Стефано Пиоли показаха нервност и в този мач, а през първото полувреме трудно създаваха положения.

В началото на втората част Рафаел Леао и Жиру бяха близо до откриване на резултата, но Ваня Милинкович-Савич се справи с ударите им.

Торино отговори с далечен шут на Вилфрид Синго, който беше спасен от Татарушану.

В 62-рата минута Тео Ернандес центрира и Жиру майсторски насочи топката с глава в далечния ъгъл, за да отбележи единственото попадение.

Така "росонерите" не само прекратиха серията си без победа, но и отмъстиха на този съперник за загубите по-рано през сезона - с 1:2 в първенството и с 0:1 за Купата на Италия.