Модрич постави рекорд със звездно включване от пейката, важен успех за Реал преди Ел Класико Снимка: Getty Images

Реал Мадрид срещна доста трудности, но се добра до важен успех с 2:1 при гостуването си на Селта в Ла Лига.

Головете вкараха Килиан Мбапе и Винисиус Жуниор и така седмица преди дербито срещу Барселона, шампионите не позволиха на големия съперник да се откъсне в класирането.

Селта имаше своите възможности тази вечер и можеше да стигне поне до точка, но ги пропусна, а Куртоа беше много силен на вратата на своя тим.

Домакините стигнаха до идеален шанс да открият, но Тибо Куртоа направи спасяване.

В 20-ата минута Мбапе се разписа със страхотен удар от дистанция.

В началото на втората част Сведберг изравни, а после гол на Реал не беше зачетен заради засада.

Лука Модрич се появи като резерва и веднага раздвижи играта на своите, като само три минути по-късно асистира за победния гол.

Неостаряващият хърватин пусна извеждащ пас към Винисиус, който прекара топката през вратаря за 2:1.

С включването си Модрич постави и рекорд за най-възрастен играч с минути за Реал - на 39 години и 40 дни.

В добавеното време Селта пропусна големия си шанс да изравни, тъй като ударът на Дувикас от чиста позиция премина встрани.

Реал събра 24 т. и се изравни с Барселона на върха в таблицата.

Барса обаче е с мач по-малко и в неделя посреща Севиля.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.