Надстрелване от бялата точка отдалечи още повече Барса от титлата

Надстрелване от бялата точка отдалечи още повече Барса от титлата Снимка: Getty Images

Барселона завърши 2:2 в дербито с Атлетико Мадрид от 33-ия кръг и допусна поредна грешна стъпка в Ла Лига.

В странен мач на "Камп Ноу" каталунците надиграха съперника, но не успяха да го победят, а реферът Ернандес Ернандес лековато отсъждаше дузпи и в двете посоки - две за Атлетико и една за Барса.

Срещата започна с автогол на Диего Коща, който не успя да изчисти топката след един корнер на близката греда, тя се отби в крака му и влезе във вратата.

Само след три минути обаче Яник Караско беше препънат от Видал и Атлетико получи първата си дузпа.

Коща пропусна при удара си, но ВАР отчете, че Тер Щеген не е стъпил върху голлинията по време на изпълнението и наказателният удар беше пребит.

Този път Саул Нигес се зае с изпълнението и беше точен за 1:1.

В началото на втората част Барса получи спорна дузпа след минимален контакт между Фелипе и Нелсон Семедо.

Лионел Меси изпълни а ла Паненка и елегантно отбеляза своя гол №700 в кариерата си.

Скоро обаче Атлетико получи още една дузпа, и то крайно пресилена - за минимален контакт между Семедо и бягащия доста по-напред от него Караско.

Тер Щеген за малко да спаси удара на Саул, но халфът успя да отбележи втория си гол в срещата - 2:2.

Така Реал Мадрид има шанс да се откъсне на 4 т. пред Барса в този кръг, ако спечели домакинството на Хетафе в четвъртък.

Титлата изглежда все по-неп цел за "блаугранас", докато Атлетико Мадрид запазва третото място в класирането, макар и на 11 т. зад днешния си съперник.