Наполи се съживи и ще играе на финал

Наполи се съживи и ще играе на финал Снимка: Getty Images

Наполи превъзмогна поне за малко тежката криза, в която се намира, и се класира за финала за Суперкупата на Италия.

"Партенопеите" победиха Фиорентина с 3:0 в първия полуфинал на турнира, който се провежда в Саудитска Арабия.

Джовани Симеоне откри резултата през първото полувреме, а към края резервата Алесио Зербин заби два бързи гола и оформи убедителния успех.

Резултатът обаче е доста подвеждащ, тъй като Фиорентина имаше преимущество в дълги периоди от мача и в края на първото полувреме изпусна дузпа, когато все още изоставаше само с един гол.

Пропускът от бялата точка беше дело на Жонатан Иконе, а преди това попадение на Лукас Белтран беше отменено заради засада.

Вторият полуфинал за Суперкупата предстои в петък вечерта.

Тогава Интер и Лацио ще определят съперника на Наполи във финала, който ще се изиграе в понеделник.