Неочакван голмайстор донесе втората победа на Франция

Неочакван голмайстор донесе втората победа на Франция Снимка: Getty Images

Франция измъкна трудна победа с 1:0 при гостуването на Ирландия и оглави група "B" от квалификациите за Евро 2024.

"Петлите" разочароваха в нападение и спечелиха без блясък с гол на бранителя Бенжамен Павар.

Павар се разписа в 50-ата минута с удар от дистанция, при който му помогна и гредата.

Това беше първият точен изстрел в двубоя.

В последните минути се наложи вратарят Майк Менян да спасява трите точки за Франция с две поредни страхотни намеси.

В другия мач от тази група Нидерландия победи с 3:0 като домакин аутсайдера Гибралтар.

И при "лалетата" героят се оказа защитник - Нейтън Аке вкара два гола, след като Мемфис Депай откри резултата.

В класирането Франция води с 6 т. пред Гърция и Нидерландия с по 3.