Невероятният гол на падналия Стърлинг при разгрома на Сити (видео)

Манчестър Сити разгроми Брайтън като гост с 5:0, а Рахийм Стърлинг се отчете с хеттрик. Останалите две попадения за "гражданите" отбелязаха Габриел Жезус и Бернардо Силва.

Тимът на Пеп Гуардиола доминираше през пълните 90 минути на терена и не остави никакви шансове на домакините. "Гражданите" отправиха общо 26 удара, осем от които точни, към противниковата врата и можеха да постигнат и по-изразителен успех, но пропуски и гредите спасиха Брайтън.

Петият гол, с който Стърлинг оформи хеттрика си и който падна в 81-вата минута, бе един от най-комичните, които сме виждали някога. Крилото получи страхотен пас от Давид Силва, напредна с топката, но се строполи на тревата. За негов късмет, кълбото падна върху главата му и влетя в мрежата.

Така Стърлинг оформи хеттрика си и крайния резултат 5:0.

Манчестър Сити продължава да бъде втори със 72 точки, на 12 пред третия Челси, докато Брайтън е 15-и, на осем пункта над опасната зона три кръга преди края на първенството.