Невероятно унижение за Англия в Лигата на нациите

Невероятно унижение за Англия в Лигата на нациите Снимка: Getty Images

Англия записа една от най-срамните си загуби в последните години и отнесе унищожително 0:4 от Унгария на свой терен в Лигата на нациите.

На "Молиню" англичаните бяха разнебитени от храбрите гости, които ги победиха за втори път в рамките на 10 дни, след като на 4 юни се наложиха с 1:0 у дома.

Тази вечер ранен гол на Роланд Салай постави началото на английския кошмар.

В последните 20 минути унгарците се разписаха още три пъти, като първо Салай отбеляза втория си гол, а до края вкараха също Наги и Газдаг.

Джон Стоунс пък беше изгонен за втори жълт картон.

В другия мач от група 3 на Лига "А" резултатът също беше разгромен: Германия помете Италия с 5:2 в Мьонхенгладбах.

Йошуа Кимих изведе домакините напред в 10-ата минута, а Илкай Гюндоган удвои от дузпа точно преди почивката.

Томас Мюлер покачи на 3:0, а после дойдоха миговете на Тимо Вернер, който вкара два пъти за две минути след асистенции на Серж Гнабри.

Второто попадение дойде след кошмарна грешка на вратаря Джанлуиджи Донарума.

До края "адзурите" направиха загубата малко по-поносима с почетни голове на Гнонто и Бастони.

След четири изиграни мача, класирането в тази група изглежда сензационно, защото Унгария е лидер със 7 т.

Втори е Бундестимът с 6 пред Италия с 5 и Англия с 2.

Тимът на Гарет Саутгейт продължава да няма победа в това издание на Лигата на нациите.