Нов рецитал на Барса и Меси доближи каталунците на 2 т. от върха

Нов рецитал на Барса и Меси доближи каталунците на 2 т. от върха Снимка: Getty Images

Барселона вече е само на 2 т. от първото място в Ла Лига след победа с 2:0 над Севиля като гост в 25-ия кръг на шампионата.

Лионел Меси за пореден път изведе отбора си до победата с гол и асистенция, а Барса имаше преимущество през целия мач над един от трудните си съперници, който прави отличен сезон и се движи четвърти в таблицата.

След убедително начало гостите откриха в 29-ата минута, когато Меси изведе Усман Дембеле сам срещу вратаря и французинът не сгреши за 1:0.

Резултатът се запази до 85-ата минута, най-вече заради няколко пропуска на Барселона и един отменен гол заради засада.

Тогава Меси реши всичко, след като прехвърлящият му удар беше спасен, но той беше точен при добавката.

Барса вече има 53 т. и е на втората позиция, на 2 т. зад лидера Атлетико Мадрид, но и с два мача повече от "дюшекчиите".

Третият Реал е с 52 пункта.

Това е седма поредна победа като гост за тима на Роналд Куман, а в сряда той отново се изправя срещу Севиля - този път в реванш за Купата на Испания, където трябва да наваксва два гола пасив.