Новият герой отпуши Ливърпул за класика над Арсенал

Новият герой отпуши Ливърпул за класика над Арсенал Снимка: Getty Images

Диого Жота се превърна в герой за Ливърпул, отбелязвайки два от головете за класическата победа с 3:0 над Арсенал на "Емирейтс" в дербито на 30-ия кръг от Висшата лига.

Португалецът постепенно се превръща в новата звезда на мърсисайдци, като само три минути след като се появи в игра откри головата си сметка.

Жота вкара за 1:0 в 64-тата минута, завършвайки с глава перфектно центриране на Трент Александър-Арнолд, който доказа на всички, включително и на Гарет Саутгейт, че все още има място в националния отбор на Англия.

Четири минути по-късно Мохамед Салах покачи на 2:0. Фабиньо пусна прекрасна топка отдясно, египтянинът я пое и навлезе в наказателното поле, след което я прекара между краката на Бернт Лено.

Крайното 3:0 оформи Жота с втория си гол за вечерта. Арсенал сбърка в изнасянето на топката, Салах я открадна и центрира в наказателното поле, където Садио Мане не успя да я спре добре, но Жота връхлетя върху нея и отблизо разстреля Лено.

Така в рамките на по-малко от едно полувреме португалецът отбеляза повече голове на "Емирейтс", отколкото Александре Лаказет има у дома от началото на 2021 година.

Победата бе втора поред за тима на Юрген Клоп, който отново се върна на петата позиция с актив от 49 точки, на две зад четвъртия Челси. Арсенал пък остава девети с 42.