Нюкасъл влезе в тройката с престижен успех над Челси

Нюкасъл влезе в тройката с престижен успех над Челси Снимка: Getty Images

Възходът на Нюкасъл във Висшата лига продължи с престижен успех с 1:0 у дома над Челси.

Петата поредна победа в първенството вкара "свраките" в топ 3 на класирането след много напечен мач, в който чистите положения не бяха много и преобладаваха борбата и нервите.

Джо Уилок реши двубоя с гола си в 67-ата минута с много хубав удар от границата на пеналта.

Играта на Челси не беше на ниво, тъй като Греъм Потър беше оставил ключови фигури на пейката, Рахийм Стърлинг беше извън групата заради мигрена, а Рубен Лофтъс-Чийк се контузи още в началото.

Домакините изглеждаха по-опасният отбор, но в 65-ата минута Конър Галахър можеше да открие за Челси. Ник Поуп обаче направи спасяване и две минути по-късно Нюкасъл поведе.

Оттам нататък лондончани опитаха, но не успяха да вземат поне точка, като в края се стигна и до сблъсъци между играчите.

Трите точки изведоха Нюкасъл на трето място, на 2 т. зад Манчестър Сити и на 4 зад лидера Арсенал.

В Челси кризата се задълбочава и "сините" записаха трета поредна загуба в шампионата, както и пети пореден мач без победа.

Те са едва осми в класирането и изостават с 8 т. от топ 4.