О, чудо! Втора поредна победа за Арсенал във Висшата лига

О, чудо! Втора поредна победа за Арсенал във Висшата лига Снимка: Getty Images

С гол на Александър Лаказет в средата на второто полувреме Арсенал победи Брайтън с 1:0 в последния си мач за 2020-а. Така "топчиите" за първи път през сезона записаха два поредни успеха във Висшата лига, след като преди няколко дни взеха трите точки и в лондонското дерби с Челси на "Емиратс".

Лаказет влезе като резерва на мястото на Габриел Мартинели и се разписа във вратата на "чайките" с второто си докосване.

Иначе първото полувреме беше за домакините.  Те отправиха осем удара по посока на вратата на Бернд Лено, един от които бе точен. В 37-ата минута центриране отдясно стигна на далечната греда до Джаханбахш, който стреля по земя, но Лено спаси.

Брайтън стартира добре и второто полувреме. Още в началото домакините претендираха за дузпа за единоборство между Дънк и Холдинг. ВАР прегледа ситуацията, но не откри нищо нередно.

Постепенно Арсенал натисна газта, а реакцията на мениджърът Микел Артета даде резултат.

В 66-ата минута Лаказет влезе в игра и само 21 секунди по-късно французинът реши мача. Сака подаде много добре отдясно, връщайки към непокрития Лаказет. Последният стреля ниско в близкия ъгъл, дарявайки трите точки на гостите.